Przegląd domu – powiadomienie

Powinniśmy uświadomić sobie, że przy braku aktualnych przeglądów technicznych nasza polisa ubezpieczeniowa na budynek przestaje być ważna. Stąd też warto korzystać z bardzo funkcjonalnych rozwiązań, takich jak powiadomienia o przeglądach, która jest dostępne bezpłatnie.
Powiadomienie o przeglądach technicznych budynku – na co zwrócić uwagę?
Ze stuprocentową pewnością jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie umożliwi nam zapomnieć na przykład o przeglądzie instalacji elektrycznej.

Należy pamiętać o tym, że przypomnienie o przeglądach domowych jest całkowicie za darmo i obejmuje poprawnie wszystkie przeglądy, a więc kontrole kotłów, kontrolę instalacji elektrycznej, kontrolę systemów klimatyzacji, przewodów kominowych, jak także kontrolę instalacji gazowych a także kontrole techniczne budynku. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że różnorakie kontrole mają wyznaczone różnorodne terminy, przykładowo przegląd techniczny budynku powinien być wykonywany co pięć lat, a kontrola przewodów kominowych co rok. Na nieszczęście przy sporej ilości takich przeglądów na prawdę często zapominamy o konkretnych terminach, a wówczas niestety w przypadku pożaru może mam zostać niewypłacone odszkodowanie. Stąd też warto korzystać z bardzo prostego w obsłudze narzędzia, które umożliwi nam dbać w prawidłowy sposób o budynek wykonując regularne przeglądy. Trzeba pamiętać także tym, że domowy przegląd to nie tylko i wyłącznie kwestie związane z polisą ubezpieczeniową, niemniej jednak przede wszystkim z bezpieczeństwem wszystkich domowników w danym budynku. Przypomnienie o danym przeglądzie przychodzi do nas e-mailowe, za pomocą sms-a lub też telefonu.

Źródło informacji: przypomnienie o przeglądach domowych.