Leczenie nowotworów

Chemioterapia jest jedną z głównych metod leczenia u pacjentów onkologicznych. Trzeba pamiętać jednak o tym, że chemioterapia w tradycyjnym wydaniu wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi, które pogarszają komfort a także komfort życia pacjenta. Są to między innymi dolegliwości ze strony układu pokarmowego, tj. biegunki, wymioty czy brak apetytu.

Dlatego też naukowcy a także lekarze nieustannie poszukują nowych metod leczenia, które okażą się efektywne i jak najmniej wyniszczające dla organizmu pacjenta. Jednym z takich sposobności jest chemioterapia bez skutków ubocznych, która polega na podawaniu niskiego stężenia cytostatyków.
Leczenie raka – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że metody leczenia raka w znacznym stopniu oparte są na tak zwanej chemioterapii, w której podawane są na przykład cytostatyki, które oddziałują na komórki rakowe (sprawdź też: nowe metody leczenia raka). Natomiast niestety takie leczenie wiąże się z przykrymi dolegliwościami a także powikłaniami, które mogą prowadzić w głównej mierze do niedożywienia pacjentów. Dlatego też wiele ludzi zmagających się z chorobami nowotworowymi poszukuje alternatywnych rozwiązań, które pozwolą uniknąć złego samopoczucia oraz nieprzyjemnych dolegliwości fizycznych występujących po zażyciu chemioterapii (sprawdź również informacje na stronie: ile kosztuje leczenie raka). Terapia wirusami onkolitycznymi to leczenie wykorzystujące wirusy, które atakują jedynie komórki nowotworowe. Są to wirusy, które z dużą skutecznością wywołują reakcję immunologiczną, co wzmacnia odpowiedź organizmu przy walce z nowotworem. Wirusy onkolityczne wykorzystuje się w głównej mierze w walce z nowotworami takimi jak czerniak, rak jelita, rak macicy, rak trzustki czy mięśniaki. Terapia z wykorzystaniem takich wirusów polega na ich kontrolowanym wprowadzeniu do organizmu, co umożliwia na niszczenie komórek nowotworowych. Są to wirusy, które nie atakują zdrowych tkanek.

Sprawdź również informacje na stronie: leczenie raka bez chemii.