Normobaria – zastosowanie

Jeżeli już pragniemy pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, jak także uzupełnić terapię leczniczą, warto skorzystać z coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest tlenoterapia. Jest to terapia stosowana w specjalnie przygotowanych komorach, które gwarantują optymalne warunki do intensyfikacji regeneracji organizmu.
Gdzie stosuje się komorę normobaryczną?
Należy podkreślić, że komora normobaryczna to bezpieczna metoda na to, by w optymalny sposób dotlenić organizm, a zatem intensyfikować procesy naprawcze, które powodują odbudowę zniszczonych układów czy tkanek.

Ażeby osiągnąć ten efekt, w komorze normobarycznej muszę panować określone warunki, a starannie podwyższone ciśnienie, jak też podwyższone stężenie gazów, które naturalnie występują w atmosferze, a zatem tlen, dwutlenek węgla a także wodór (sprawdź również: komora normobaryczna Uniejów). Działanie komory normobarycznej nie ogranicza się jedynie do zwiększonego stężenia tlenu, ale także do korzystnego działania dwutlenku węgla, który rozszerza naczynia krwionośne, jest też wodoru, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, a zatem uczestniczy w usuwaniu toksyn oraz zanieczyszczeń z organizmu (więcej informacji na stronie: tlenoterapia Łódź). Pamiętajmy, że normobaria daje konkretne efekty, a mianowicie spowolnienie procesu starzenia się, odmłodzenie organizmu, regenerację po inwazyjnych zabiegach, regenerację po intensywnym wysiłku, poprawienie funkcji kognitywnych organizmu, jak także poprawienie pracy układu odpornościowego. To jedynie nieliczne korzyści zdrowotne, jakie można pozyskać dzięki sesjom w komorze normobarycznej.

Zobacz również: komora normobaryczna.