Dezynfekcja – jakie stosuje się metody?

W dezynfekcji a także dezodoryzacji pomieszczeń o różnym przeznaczeniu używa się nowoczesne a także bezpieczne metody, tj. ozonowanie i zamgławianie. Powinno się zaznaczyć, że usługi w tym zakresie oferują profesjonalne firmy, które dysponują odpowiednimi środkami oraz zapleczem technicznym.
Skuteczne a także bezpieczna dezynfekcja – to trzeba wiedzieć?
Na wstępie należy zaznaczyć, że firmy specjalizujące się w dezynfekcji stosują metody tj. ozonowanie, zadymianie ulv oraz klasyczne opryski.

Są to metody, które pozwalają na eliminowanie drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak wirusy, bakterie, pleśń, grzyby jak również czynników wywołujących alergie Co więcej odznaczają się wysoką skutecznością w usuwaniu nieprzyjemnych uciążliwych zapachów, takich jak zapach stęchlizny czy dymu papierosowego. Na uwagę zasługuje również fakt, że szybkość działania tych metod jest bardzo duża. Już tego samego dnia możemy wrócić do pomieszczeń nie obawiając się o niekorzystne skutki uboczne. W metodzie ozonowania wykorzystuje się ozon, czyli związek o silnych właściwościach biobójczych. Jednakże w metodzie zamgławiania używa się odpowiednie substancje, które eliminują wirusy a także bakterie. Są one rozpylane w pomieszczeniu za pomocą maszyny zamgławiającej. Dezynfekcja a także dezodoryzacja wykorzystywana jest zarówno w lokalach prywatnych, jak także biurach, w pomieszczeniach gastronomicznych, gabinetach lekarskich czy pokojach hotelowych. Ozonowanie często kreuje się również po pożarze lub zalaniu mieszkania. Dezynfekcje stosuje się też w autokarach czy samochodach.

Źródło: Ozonowanie Warszawa.